Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Konkursy

Wystawa DOTYK w Galerii YES

przeczytano 547

Drodzy Artyści i Przyjaciele,

wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona 30. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej DOTYK.

DOTYK/TOUCH to wystawa pokonkursowa 30. Międzynarodowego Konkurs Sztuki Złotniczej, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r.  

Konkurs dedykowany jest projektantom i twórcom biżuterii artystycznej. Promuje kreatywne poszukiwania w obrębie biżuterii, a zarazem – twórcze wypowiedzi na temat problemów współczesnego świata. Tematem bieżącej edycji Konkursu został DOTYK, zmysł nierozłącznie związany z biżuterią, niosący szczególny ładunek intymności i bezpieczeństwa, ale też – w czasie globalnej pandemii i eskalacji konfliktów zbrojnych – lęku i zagrożenia.

Na Konkurs napłynęło 426 prac autorstwa 240 artystów z 30 krajów, spośród których jury zakwalifikowało do wystawy głównej prace autorstwa 51 artystów z 13 krajów. Tym razem prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej tradycyjnie zagoszczą w Galerii YES w Poznaniu (ul. Paderewskiego 7). Więcej informacji o wystawie tutaj.

Wraz z Zespołem Galerii YES zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 13 stycznia (piątek) o godz. 19:00.

Ekspozycja potrwa do 4 marca.

Galeria Sztuki w Legnicy

The Gallery of Art in Legnica

pl. Katedralny 1

59-220 Legnica

galeria.legnica.eu

silver.legnica.eu

tel. 76 862 09 10

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też