Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności TARGI

AMBERMART 2017

przeczytano 2097

18. Międzynarodowe Targi Bursztynu

31 sierpnia – 2 września 2017, Gdańsk, AMBEREXPO

INFORMACJA PRASOWA  / ZAPOWIEDŹ

Już po raz 18. na targach AMBERMART świat będzie się kręcił wokół bursztynu bałtyckiego: najnowsze kolekcje biżuterii i przedmiotów użytkowych, konkursy, wystawy, seminaria, warsztaty, kurs wiedzy… – to tylko kilka powodów, by odwiedzić  AMBEREXPO w dniach 31 sierpnia – 02 września.


Dlaczego warto tu być?

Najważniejszym i najbardziej atrakcyjnym powodem tych odwiedzin jest możliwość poznania najnowszej oferty ponad 215 wystawców. - W tym roku będzie nieco więcej wystawców z zagranicy, przede wszystkim dzięki licznemu udziałowi litewskich producentów biżuterii z bursztynu. Oczekujemy wystawców z 9 krajów - poinformowała Ewa Rachoń, dyrektor Targów  AMBERMART.

AMBERMART to przede wszystkim miejsce prezentacji premierowych kolekcji bursztynowych na sezon jesienno-zimowy. Zarówno kupcy, jak i wystawcy cenią sobie dogodny termin targów: po wakacjach, ale jeszcze przed najważniejszymi jesiennymi imprezami branżowymi  na świecie – idealny, by złożyć zamówienia na sezon przedświąteczny.  - Spotkania z klientami – jeszcze bez pośpiechu, który pojawia się w kolejnych miesiącach – są także dobrą okazją do podsumowania sezonu letniego: informacje przekazywane bezpośrednio z rynku pomagają nam przygotować kolekcję wiosenną, która jeszcze lepiej utrafi w gust odbiorcy - tłumaczy Marzena Leś, dyrektor eksportu w firmie S&A.

 

Wiedzieć więcej

Targom AMBERMART towarzyszy atrakcyjny program, skonstruowany tak, by był interesujący zarówno dla profesjonalistów z branży jubilerskiej, jak i publiczności niefachowej. Z myślą o tej pierwszej grupie przygotowane zostało otwarte seminarium Budowanie marki w mediach społecznościowych, które poprowadzi Maria Olszewska z Oliwskiej Grupy Consultingowej. Przedstawiciele branży będą też mogli podnieść poziom zawodowej wiedzy, biorąc udział w Kursie Wiedzy o Bursztynie oraz warsztacie Gemmologiczne badania bursztynu, niektórych żywic naturalnych i ich imitacji, których organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników.

 

Być złotnikiem

Miłośnicy bursztynu niezwiązani z branżą będą mieli rzadką sposobność poznania narzędzi i technik jubilerskich, a nawet własnoręcznego wykonania biżuterii na autentycznym stole złotniczym pod okiem mistrzów złotnictwa: Andrzeja Kupniewskiego i Marcina Tymińskiego ze Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. - W ramach Warsztatów Złotniczych z Mistrzami pokażemy, na czym polega praca złotnika-profesjonalisty. Zainteresowani będą mogli samodzielnie zaprojektować i wykonać biżuterię z przygotowanego materiału.  W tym roku będzie to zawieszka z bursztynem - zachęca Andrzej Kupniewski. 

 

Zostać zauważonym

Jak bardzo biegli w technikach złotniczych i kreatywni w pomysłach są wystawcy targów AMBERMART można się będzie przekonać oglądając prace nagrodzone i wyróżnione w Konkursie na Najatrakcyjniejszą Biżuterię z Bursztynem. Po raz trzeci członkowie międzynarodowego  jury osobiście wytypują do oceny najlepsze prace w ofercie wystawców. - Wielokrotnie słyszeliśmy
w poprzedniej formule konkursu, że pomijane są naprawdę wartościowe prace, które z różnych powodów nie zostały zgłoszone na konkurs. Postanowiliśmy więc zaryzykować i odwrócić
tę formułę. Po dwóch edycjach okazało się, że mamy wielu bardzo skromnych i bardzo zdolnych jubilerów i złotników, którzy być może sami nie zdecydowaliby się zgłosić swoich prac i zawalczyć
o nagrodę - przekonuje Ewa Rachoń.

 

Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie?

Mocnym punktem Targów AMBERMART są zawsze towarzyszące im wystawy. Tym razem będzie można obejrzeć Wystawę wzorców żywic kopalnych i ich imitacji z kolekcji Gabrieli Gierłowskiej (stoisko B.502), wystawę fotografii i biżuterii Barbary Gronuś-Dutko Łzy Lasu i Słońca – Bursztynowa Planeta JANTAR (stoisko A. 131), wystawę fotografii Marty Flisykowskiej Mandale |(stoisko A.520) i wreszcie - tę być może najbardziej oczekiwaną, prezentującą projekt nowego Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie (stoisko A.100). Dziś gdańskie Muzeum Bursztynu mieści się w Katowni. To piękne, ale niestety zbyt ciasne już wnętrze. Stąd zrodził się pomysł przeniesienia placówki do zabytkowego, położonego w centrum Gdańska Wielkiego Młyna, gdzie mogłaby powstać nowoczesna i przestronna ekspozycja. Wystawa, prezentuje nie tylko projekty,
ale również historię  tego niezwykłego miejsca  od czasów powstania po współczesność,
a także  dotychczasowe dokonania Muzeum Bursztynu.

Emocji i wrażeń na najwyższym  poziomie jubilerskim i wzorniczym dostarczy też internisaż wystawy Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja – na jej wspólne zwiedzanie organizatorzy zapraszają do Europejskiego Centrum Solidarności drugiego wieczora targów. Wystawa pod kuratelą prof. Sławomira Fijałkowskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Roberta Pytlosa, koordynatora prezydenta Gdańska ds. bursztynu dokumentuje wszystkie znaczące dokonania w dziedzinie współczesnego bursztynnictwa: sztuki, rzemiosła i designu, łącząc ten aspekt z wysoką jakością wykonania.

 

Na pożegnanie Mariacka pod Żaglami

Zwieńczeniem Targów AMBERMART będzie – tradycyjnie – Święto Ulicy Mariackiej, które w tym roku odbędzie się pod hasłem Mariacka pod Żaglami. Na bodaj najpiękniejszej gdańskiej uliczce już po raz 8. bursztyn spotka się ze sztuką w naturalnej scenografii ulicy, wpisując się w rozkołysany program wieczoru współtworzony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników,  właścicieli tutejszych galerii, artystów, restauratorów, zaprzyjaźnione instytucje i organizacje oraz samych mieszkańców.


patronat honorowy:

Wojewoda Pomorski – Dariusz Drelich

Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk

Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz 

 

partnerzy:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu,

Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, Pomorska Izba Rzemiosła

 

AMBERMART 2017 | www.ambermart.pl

termin: 31.08-01.09, godz. 10.00-18.00 | 02.09, godz. 10.00-16.00

miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

dyrektor projektu: Ewa Rachoń | ewa.rachon@mtgsa.com.pl | t. 58 55 49 134

rejestracja online: goście branżowi, media: www.ambermart.pl

bilety wstępu / osoby indywidualne: 20 zł, kasa AMBEREXPO, hol A

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też