Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Edukacja Konkursy

Konkurs dla projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej pn. SKARBY ZIEMI

przeczytano 754

Uwaga! Do 28 lutego 2018 r. została przedłużona rejestracja do Konkursu dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej pn. SKARBY ZIEMI.

Konkurs został zainicjowany w celu wniesienia świeżych i nowatorskich idei do branży jubilerskiej oraz zaprezentowania nowoczesnego i oryginalnego polskiego wzornictwa z zastosowaniem kamieni naturalnych. Istotną składową jest również  promocja młodych talentów sztuki jubilerskiej w Polsce i za granicą oraz aktywizacja pracy zespołowej przy realizacji projektów jubilerskich, niezwykle korzystna i wręcz konieczna w dzisiejszych realiach gospodarczych.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie swego rodzaju trampoliną do rozwoju kariery zawodowej i realizacji osobistych celów dla wielu utalentowanych młodych projektantów, twórców biżuterii oraz fotografów z Polski.

 

Słowa kluczowe

Kula ziemska, Sfery, Kręgi, Gra z proporcjami, Kolczyki obręcze, Pierścienie, Dziki ruch, Ekologiczny styl, Ziemia i pył, Niezbadane przestrzenie, Majestatyczne siły natury, Egzotyczne liście, Niebieski i różowy szafir, Odcienie zieleni, Skały, Pustynia i piasek, Szlaki ziemskie, Nieregularne konstrukcje z kamieniami, Inkrustacje, Peridot, Zielony topaz, Cytryn, Fianit, Bezbarwny topaz, Dymno-różowy topaz, Markazyt

 

Linia tematyczna

 

Pomysły na biżuterię, zgodnie z podanym tematem, powinny być inspirowane bogactwem Ziemi: skałami, kamieniami, glebą, pyłem, lasami tropikalnymi i warstwami geologicznymi czasu. Przyroda zawsze była dla jubilerów niewyczerpanym źródłem natchnienia. Świat przyrody jest niebezpieczny, arogancki, tajemniczy ale również ekscytujący i majestatyczny.

Pasja i zamiłowanie do projektowania są ograniczone jedynie pięknem naturalnych kamieni, różnorodnością kształtów, rozmiarów i kolorów. Pozwól działać Twojej kreatywnej wyobraźni. 

Zanurz się we wnętrzu planety, poczuj miliardy lat jej transformacji, zaczerpnij inspiracji wyobrażając sobie burzliwe zjawiska  geologiczne i ruchy tektoniczne, które wycisnęły z głębi i ukształtowały masywne łańcuchy górskie, wyrzeźbiły kontynenty i oceany.

Niech Twoja praca przeniesie nas w niezbadane, pozwoli zobaczyć świat na nowo, niech będzie przewodnikiem do nowego abstrakcyjnego i organicznego stylu, w którym zawsze zwycięża dobro i miłość.

 

Cel konkursu


W centrum uwagi konkursu postawiono kreatywność i innowacyjność w pracy z naturalnymi kamieniami oraz demonstrację ich wyjątkowego blasku.

 

Prace konkursowe będą źródłem inspiracji do stymulowania polskiego rynku jubilerskiego poprzez nowe projekty i nowe spojrzenie na biżuterię, talizmany i symbole. Istotne są:

 1. wniesienie świeżych i nowatorskich idei do branży jubilerskiej, zaprezentowanie nowoczesnego i oryginalnego polskiego wzornictwa, atrakcyjnego z komercyjnego punktu widzenia, w którym mają zastosowanie naturalne kamienie jubilerskie;
 2. integracja środowiska artystów, projektantów, jubilerów, złotników, srebrników i fotografów z młodymi adeptami ww. zawodów;
 3. promocja młodych talentów sztuki jubilerskiej w Polsce i za granicą;
 4. promocja pracy zespołowej przy realizacji projektów jubilerskich;
 5. promocja zawodów rzemiosła artystycznego wśród młodzieży.

 

Prawo do uczestnictwa

Uwaga zmiana/rozszerzenie grupy potencjalnych Uczestników Konkursu!
Uczestnikami konkursu mogą być: uczniowie, studenci i kursanci na kierunkach artystycznych związanych z projektowaniem, tworzeniem biżuterii oraz jej prezentacją fotograficzną; absolwenci ww., którzy po ich ukończeniu mają nie więcej niż 3 lata doświadczenia w wyuczonym zawodzie, a także osoby, które samodzielnie uczą się i praktykują projektowanie, wytwarzanie i fotografię biżuterii.

 

 • Konkurs jest otwarty dla młodych adeptów sztuki jubilerskiej, w tym uczniów, studentów i kursantów na kierunkach artystycznych związanych z projektowaniem, wytwarzaniem biżuterii oraz jej prezentacją fotograficzną. Dopuszcza się udział zespołów projektowych, przy czym członek zespołu nie może jednocześnie uczestniczyć w konkursie indywidualnie. Prace należy zgłaszać wyłącznie pod własnym nazwiskiem lub nazwą zespołu projektowego, przy czym zawsze z podaniem nazwiska autora projektu.
 • Uczestnikami konkursu mogą być również absolwenci szkół/uczelni/kursów branżowych, którzy po ich ukończeniu mają nie więcej niż 3 lata doświadczenia w wyuczonym zawodzie. Uwaga! Nie ma ograniczeń wiekowych wzwyż, min. wiek 15 lat. 
 • Uczestnikami Konkursu mogą być również osoby, które nie są uczniami/studentami/kursantami ani absolwentami szkół/uczelni/kursów branżowych lecz samodzielnie, nie dłużej niż 3 lata, uczą się i praktykują projektowanie, wytwarzanie i fotografię biżuterii.

 

Konkurs "SKARBY ZIEMI" - pytania i odpowiedzi.

                                                                                                               

Jak wziąć udział w konkursie

Zarejestruj się na portalu jubilerzy.info.pl

 

I. etap konkursu: TWORZENIE PROJEKTU BIŻUTERII

 1. Rejestracja do konkursu na stronie www.jubilerzy.info.pl, w tym wybór odpowiedniej dla swojego projektu wizualizacji kamienia jubilerskiego;
 2. Utworzenie projektu biżuterii dla wybranego kamienia jubilerskiego w programie elektronicznym lub narysowanego ręcznie;
 3. Przygotowanie projektu biżuterii w formacie JPG, GIF lub PNG z minimalną rozdzielczością 300 dpi na A4. Rozmiar pliku nie powinien przekraczać 5 MB;
 4. Oznaczenie projektu czytelnie sześciocyfrowym kodem (wykluczone jest użycie sześciu cyfr jednakowych). Pliki z projektem nie mogą zawierać żadnych informacji pozwalających na identyfikację autora pracy lub miejsca pochodzenia projektu. Prace zawierające takie informacje będą dyskwalifikowane;
 5. Załączenie do projektu metryczki:  temat pracy, opisanie myśli przewodniej, idei pracy; zaprezentowanie sylwetki autora; wskazanie 10 słów kluczowych (hashtagów) do pracy;
 6. Załączenie do projektu oświadczeń, o których mowa w pkt. I ust. 6 lit. b, c, d, w plikach PDF;
 7. Przesłanie prac konkursowych drogą elektroniczną na adres: skarbyziemikonkurs@gmail.com, w terminie do 8 marca 2018r.;
 8. Ogłoszenie wyników I. etapu konkursu;
 9. Ceremonia wręczenia kamieni jubilerskich podczas Targów  AMBERIF 2018 przedstawicielom szkół, uczelni i organizacji, które reprezentuje Uczestnik przez Sponsorów konkursu.

II. etap konkursu: TWORZENIE BIŻUTERII

 1. Wykonanie biżuterii (zgodnie z projektami) z dowolnego kruszcu, tj. miedź, mosiądz, alpaca, srebro, złoto, z zastosowaniem kamieni jubilerskich wskazanych w trakcie rejestracji do konkursu;
 2. Wykonanie fotografii pracy. Fotografię można wykonać samodzielnie lub w zespole z młodym adeptem sztuki fotografowania;
 3. Dołączenie metryczki: temat pracy, opisanie myśli przewodniej, idei pracy; zaprezentowanie sylwetki autora; wskazanie 10 słów kluczowych (hashtagów) do pracy;
 4. Dołączenie do projektu oświadczeń, o których mowa w pkt. I ust. 6 lit. b, c, d, w formie pisemnej;
 5. Przekazanie drogą pocztową gotowych prac konkursowych, tj. biżuterii, fotografii, metryczki  i załączników, o których mowa w pkt. I ust. 4 lit. b, c, d do oceny jury;
 6. Ogłoszenie wyników II. etapu konkursu;
 7. Ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom  przez Sponsorów konkursu.

 

Ocena projektów

 

Uczestnicy mogą przesłać maksymalnie dwie prace. 

Uwaga! W przypadku nadesłania dwóch prac przez jednego uczestnika, zwyciężyć może tylko jedna Jego praca.

 

Praca musi spełniać zasady innowacyjności i kreatywności.

Prace powinny być zgłaszane przez uczestników konkursu; praca w grupie zostanie zaakceptowana wyłącznie w przypadku współpracy projektantów z jubilerami/złotnikami/srebrnikami oraz fotografami.

Przy tworzeniu pracy wykorzystano wybrane w czasie rejestracji kamienie jubilerskie.

Zabrania się przesyłania projektów opublikowanych wcześniej w innych konkursach.

Wzory powinny być technicznie wykonalne w procesie wytwarzania biżuterii.

Pracownicy Organizatora konkursu są wyłączeni z liczby osób, które mogą aplikować w konkursie.

 

Nagrody


Wszystkie prace zgłoszone do konkursu i spełniające kryteria projektu mogą otrzymać nagrody.

 

Kryteria nagradzania

 • 30% Oryginalność / źródło inspiracji;
 • 30% Innowacyjność / atrakcyjność komercyjna;
 • 25% Kreatywność w zastosowaniu kamieni jubilerskich;
 • 15% Wykonalność techniczna.

Główny zwycięzca i pozostali finaliści otrzymają nagrody i certyfikaty konkursu. Nazwiska wszystkich finalistów zostaną wymienione na stronie www.jubilerzy.info.pl oraz w mediach partnerskich współpracujących z portalem.

Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach:

 • projekt;
 • produkt;
 • fotografia produktu;
 • zespół.

Ponadto wyróżnieni zostaną nauczyciele, kadra akademicka i mistrzowie zwycięzców konkursu.

Najlepsze projekty będą opublikowane w specjalnych materiałach marketingowych firmy JUBILERZY INFO.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez profesjonalne, niezależne jury powołane przez Organizatora Konkursu.

W skład jury wchodzą: mistrzowie rzemiosł artystycznych, jubilerzy-złotnicy  i uznane branżowe autorytety.  Wybór jury jest ostateczny i nie podlega dyskusji.

 

Czas

 

Wszystkie prace zgłoszone do konkursu w odpowiednim terminie zostaną rozpatrzone przez niezależne jury i będą miały szansę wygrać jedną z nagród. Projekty przesłane po terminie nie wezmą udziału w konkursie.

 

do 28.02.2018

Rejestracja Uczestników  konkursu na portalu jubilerzy.info.pl

 

do 8.03.2018

 

Termin przesyłania projektów I. etapu konkursu przez stronę www.jubilerzy.info.pl.

 

22.03.2018

 

Ogłoszenie  finalistów I etapu konkursu na targach AMBERIF w Gdańsku. Przekazanie kamieni jubilerskich. Rozpoczęcie tworzenia biżuterii wg zwycięskiego projektu.

 

do 18.05.2018

 

Termin przesyłania wykonanej  w II. etapie konkursu biżuterii do Organizatora wraz z fotografiami, metryczkami i załącznikami wskazanymi w pkt. I ust. 4 lit. b , c, d.

6-9.06.2018

 

Ogłoszenie zwycięzców II etapu konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów. Wyróżnienie  nauczycieli, kadry akademickiej, mistrzów i opiekunów zwycięskich projektów. Dokładny termin zostanie podany w późniejszym terminie.

 

Ocena projektów

 

Ocena projektów jest tajna; jury składa się z niezależnych mistrzów rzemiosł artystycznych, jubilerów-złotników, srebrników  i uznanych autorytetów branżowych wybranych przez Organizatora konkursu.

 

Jury jest odpowiedzialne za wybór głównego zwycięzcy, a także najlepszych projektów, w oparciu o następujące wyznaczone kryteria oceny, tj.: oryginalność, innowacyjność, wykonalność techniczną i kreatywność w stosowaniu kamieni jubilerskich. Decyzja jury jest ostateczna. 

Oceniający przyznają nagrody projektom i koncepcjom, które uznają za innowacyjne z punktu widzenia twórczego podejścia  i / lub mistrzostwa wykonania. Oprócz tego kluczowym aspektem jest atrakcyjność komercyjna. Prosimy o składanie kompletnych prac, ponieważ istotny jest zarówno pomysł, jak i jego realizacja oraz dołączenie kompletnej dokumentacji wymienionej w Regulaminie konkursu.

 

Skontaktuj się z nami

 

ORGANIZATOR KONKURSU:

 

 

JUBILERZY INFO

85-052 BYDGOSZCZ, ul. Cieszkowskiego 24 lok.5

e-mail: jubilerzy.info@gmail.com

e-mail: redakcja@jubilerzy.info.pl

tel.: +48 602124025, +48 572542285

 

 

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA W KONKURSIE

 

1.

Zarejestruj się na portalu jubilerzy.info.pl

 

2.

WYBIERZ KAMIEŃ DO SWOJEGO PROJEKTU

W zgłoszeniu wpisz nazwę wybranego do konkursu kamieniaoraz ID. Na podany przez Ciebie adres prześlemy dodatkowe informacje niezbędne do wykonania pracy.

Więcej informacji na temat kamieni znajdziesz na firmowym facebooku, twitterze i Instgramie.

 

3.

Zapoznaj się z Regulaminem konkursu

Regulamin konkursu

 

4.

Pobierz i wypełnij

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA DO I. ETAPU KONKURSU SKARBY ZIEMI

 

5.

Prześlij wypełniony i zeskanowany formularz

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA DO I. ETAPU KONKURSU

na adres: skarbyziemikonkurs@gmail.com

 

 

Konkurs "SKARBY ZIEMI" - pytania i odpowiedzi.

 

 

PATRONAT HONOROWY NAD KONKURSEM SPRAWUJĄ:

 

   

21 marca w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO rozpocznie się jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. To najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu biznes spotyka się ze sztuką i nauką, tu rodzą się twórcze pomysły i idee, tu prezentowane są najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie.

11. Międzynarodowe Letnie Targi Bizuterii i Zegarków JUBINALE

JUBINALE to wiodące wydarzenie branży jubilerskiej w Europie Centralnej. Targi oferują swoim gościom niepowtarzalny wgląd w letnie trendy, które w nadchodzącym sezonie będą napędzały polski i europejski rynek jubilerski. 11. edycja targów odbędzie się w dniach 07-09.06.2018 roku, w nowoczesnej hali Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie.

 

Akademia Sztuk Pięknych Katowice 

Wydział Projektowy Akademii Sztuk Pięknych Katowice prowadzi dwa kierunki: projektowanie graficzne oraz wzornictwo w dwustopniowym systemie studiów (licencjat i magisterium). Postawa otwartości, nastawienie na współpracę, bogate doświadczenie, przyjazne przestrzenie, dostępność do najnowszych technologii tworzy środowisko, w którym młody twórca–projektant uzyskuje gruntowne przygotowanie do życia zawodowego i możliwość indywidualnego rozwoju.

 

 

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu

SWRAiZ Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu jest jedyną wyższą uczelnią w Polsce edukującą artystów rzemieślników w branży jubilerstwa, znawstwa kamieni szlachetnych oraz konserwacji dzieł sztuki. SWRAIZ jako jedna z nielicznych w Europie prowadzi studia z zakresu gemmologii, czyli nauki o kamieniach szlachetnych. 

 

 

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi, to uczelnia niepubliczna kształcąca w zakresie architektury, wzornictwa, fotografii i filmu o szerokim wachlarzu specjalności. WSSiP zapewnia kształcenie zarówno na poziomie zawodowym (Studia I Stopnia licencjackie i inżynierskie) jak i na poziomie magisterskim (Studia uzupełniające i jednolite II Stopnia) oraz Studia podyplomowe w trybie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

 

 

  

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników zrzesza producentów i kupców działających w branży bursztynowej oraz artystów tworzących bursztynowe dzieła. Celem Stowarzyszenia jest podejmowanie wszelkich działań dla zapewnienia trwałego rozwoju polskiego bursztynnictwa i zapewnienia bursztynowi bałtyckiemu wysokiej rangi w Polsce i na rynku światowym

 

 

 

                                                                                                                               

Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego

Szkoła aktualnie dysponuje nowocześnie wyposażoną pracownią złotniczą. Prowadzona jest ona przez mistrzów złotniczych, projektantów i artystów plastyków. To sprzyja kształceniu wykwalifikowanych zawodowo złotników, których umiejętności  spełniają wymagania jakie stawia rynek pracy w branży jubilerskiej.

 

 

Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie

Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie kształci uczniów w zawodzie złotnik - jubiler w trzyletnim cyklu nauki. Absolwenci Szkoły są dobrze przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie, a także do otwarcia własnej działalności gospodarczej.  

 

 

           

Polskie Towarzystwo Gemmologiczne

PTGem, założone w 1988 r. w Warszawie, jest ogólnopolskim stowarzyszeniem rzeczoznawców-gemmologów, pracowników nauki, jubilerów, złotników, właścicieli hurtowni, firm i sklepów jubilerskich, sympatyków branży jubilerskiej i hobbystów-gemmologów.

 

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich

Stowarzyszenie rzeczoznawców Jubilerskich jest organizacja zrzeszającą od 1989 roku osoby pracujące w branży jubilerskiej, jako rzeczoznawcy jubilerscy, właściciele sklepów jubilerskich, właściciele firm zajmujących się obrotem hurtowym biżuterią i kamieniami jubilerskimi, osoby zatrudnione w tych firmach, jak również sympatycy i miłośnicy sztuki jubilerskiej.

 

Biżuteria YES

Kontynuując najlepsze jubilerskie tradycje, wytyczamy nowe kierunki. Współpracując z zaproszonymi artystami, stylistami i projektantami, nieustannie podejmujemy ryzyko estetycznych eksperymentów.

 

 

    HARDLEO Sp. z o.o.  Właściciel GEMS&Travel

Importujemy oszlifowane kamienie ozdobne i szlachetne, realizując zamówienia głównie dla branży jubilerskiej, jak również osób prywatnych w oparciu o model “concierge”.

 

 

Barbara Gronuś-Dutko - Bursztynowa Planeta JANTAR

Bursztynowa Planeta JANTAR – Świat Naturalnego Bursztynu. Projektuję i wykonuję unikatową biżuterię z naturalnego bursztynu, małe formy rzeźbiarskie, talizmany, kamienie jubilerskie. Urodę bursztynu pokazuję też na fotografiach.

 

 

Szkoła złotnictwa XERION

Xerion to pierwsza szkoła złotnictwa w Krakowie. Stworzyliśmy ją, aby dać Wam możliwość zdobywania praktycznych umiejętności w przystępny sposób. Z radością patrzymy jak nasi absolwenci rozwijają swoją pasję i znajdują wymarzoną pracę w branży jubilerskiej.

 

 

BAS Pracownia Autorska Andrzej Bandkowski

Prowadzę kursy projektowania i wytwarzania biżuterii , małych form złotniczych i rzeźbiarskich dla początkujących, profesjonalistów i skierowanych przez PUP. Projekty i realizacja : biżuteria , insygnia, sakralne , medale , odznaki, upominki firmowe.

 

 

NOBLEART Marzena i Marian Kwiatkowscy

Jesteśmy projektantami biżuterii od ponad 40 lat. Już drugie pokolenie, pod okiem mistrza zamienia surowe sztabki kruszcu w biżuterię, która zachwyca stylem i precyzją wykonania.

 

 

 

SPONSORZY KONKURSU:

 

Polskie Towarzystwo Gemmologiczne

PTGem, założone w 1988 r. w Warszawie, jest ogólnopolskim stowarzyszeniem rzeczoznawców-gemmologów, pracowników nauki, jubilerów, złotników, właścicieli hurtowni, firm i sklepów jubilerskich, sympatyków branży jubilerskiej i hobbystów-gemmologów.

 

 

   HARDLEO Sp. z o.o.  Właściciel GEMS&Travel 

Importujemy oszlifowane kamienie ozdobne i szlachetne, realizując zamówienia głównie dla branży jubilerskiej, jak również osób prywatnych w oparciu o model “concierge”.

 

 

 NOBLEART Marzena i Marian Kwiatkowscy

Jesteśmy projektantami biżuterii od ponad 40 lat. Już drugie pokolenie, pod okiem mistrza zamienia surowe sztabki kruszcu w biżuterię, która zachwyca stylem i precyzją wykonania.

 

 

Galeria Bursztyn Tadeusz Dobkowski

Oprócz projektowania i wykonywania w naszej pracowni biżuterii autorskiej, w pojedynczych egzemplarzach, zajmujemy się także projektami seryjnymi na zamówienie Klienta. Do szerokiej gamy usług naszej Galerii należy również rzeźba wykonywana w bursztynie bałtyckim. Szczycimy się tym, że unikatowe, z najwyższą precyzją ręcznie wykonywane prace goszczą w domach wielu słynnych ludzi na całym świecie. 

 

 

Barbara Gronuś-Dutko - Bursztynowa Planeta JANTAR

Bursztynowa Planeta JANTAR – Świat Naturalnego Bursztynu. Projektuję i wykonuję unikatową biżuterię z naturalnego bursztynu, małe formy rzeźbiarskie, talizmany, kamienie jubilerskie. Urodę bursztynu pokazuję też na fotografiach.

 

 

Zakład Złotniczy Jacek Gawlak

Firma działa na rynku od ponad 40 lat, specjalizuje się w projektowaniu i produkcji biżuterii artystycznej oraz precjozów sakralnych.

 

 

SOKOŁOWSKI Beata Sokołowska

Nasza firma Sokołowski prowadzi sprzedaż hurtową kamieni półszlachetnych, minerałów szlifowanych i surowych, wyrobów z kamieni, produkcję własną oraz Muzeum Minerałów i Sklep z pamiątkami, biżuterią i minerałami (Kudowa Zdrój).

 

 

BAS Pracownia Autorska Andrzej Bandkowski

Prowadzę kursy projektowania i wytwarzania biżuterii , małych form złotniczych i rzeźbiarskich dla początkujących, profesjonalistów i skierowanych przez PUP. Projekty i realizacja : biżuteria , insygnia, sakralne , medale , odznaki, upominki firmowe.

 

 

                  

Szkoła złotnictwa XERION

Xerion to pierwsza szkoła złotnictwa w Krakowie. Stworzyliśmy ją, aby dać Wam możliwość zdobywania praktycznych umiejętności w przystępny sposób. Z radością patrzymy jak nasi absolwenci rozwijają swoją pasję i znajdują wymarzoną pracę w branży jubilerskiej.

 

 

HAND-ART Alicja i Jan Jakub Wyganowski

Wykonujemy ręcznie niepowtarzalną biżuterię srebrną z kamieniami szlachetnymi z wyjątkową dbałością o detale. Nasza kolekcja jest przykładem nowoczesnej stylistyki połączonej ze staroświecką elegancją.  

  

 

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też