Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Sylwetki mistrzów

Sylwetki polskich mistrzów: ANDRZEJ BIELAK - ceniony artysta, twórca Innych Obrączek

przeczytano 6916

Pan Andrzej Bielak to znany w środowisku artysta plastyk, którego dobry warsztat rzemieślniczy potwierdza dyplom mistrzowski. Jest członkiem Cechu Złotników, Jubilerów i Pokrewnych Zawodów w Krakowie. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Od 1978 roku zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii. 

Właściciel Galerii Bielak w Krakowie, gdzie prezentowana była artystyczna autorska biżuteria, przedmioty użytkowe oraz unikatowa biżuteria z bursztynem. Tworzy wyjątkowe obrączki ślubne z takich materiałów jak złoto, platyna, damast, carbon, drewno. Stosując różne techniki, jak np. starą japońską technologię łączenia metali mokume-gane. Jego twórczość wyróżnia się na tle innych, gdyż autor łączy nowoczesną sztukę i design z tradycyjnym warsztatem. Wyroby Andrzeja Bielaka można nazwać „małymi dziełami sztuki". Jest wybitnym fachowcem w zakresie projektowania i innowacyjności oraz propagowania sztuki jubilerskiej.

Członek-założyciel i długoletni Prezes Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych o gruntownym wykształceniu rzemieślniczym, udzielał się także aktywnie na forum Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Brał udział w ponad 100 wystawach i konkursach w kraju i za granicą. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody, m.in. Nagrodę im. Małgorzaty Müldner-Nieckowskiej w Konkursie „Prezentacje 2002" , odbywającym się w Warszawie. Był też współorganizatorem i jurorem wielu konkursów biżuterii.

Pan Andrzej Bielak jest jednym z najlepszych propagatorów polskiej szkoły złotniczej, którą promuje od lat również za granicą. Jego prace możemy podziwiać w zbiorach wielu muzeów, m.in. Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Muzeum Klasztoru Paulinów na Skałce w Krakowie oraz w Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Równocześnie jest nauczycielem przyszłych adeptów sztuki złotnictwa - prowadzi zajęcia praktyczne z zakresu złotnictwa dla studentów na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest autorem licznych publikacji  zawierających zdjęcia jego prac  na  łamach  czasopism,  takich  jak  „Zegarki i biżuteria", „Polski Jubiler", czy „Trendbook 2011+" Gdańsk 2011.

Bez  wątpienia  jest  to  postać znana  nie tylko  w  środowisku  krakowskich rzemieślników  złotników  i jubilerów.  Został  wyróżniony przez  organizacje  rzemieślnicze Srebrnym Medalem im. J. Kilińskiego oraz Honorową Odznaką Rzemiosła, laureat Medalu Św.  Eligiusza i honorowego  tytułu Złotnika  Roku  2011, srebrnym i złotym medalem Kilińskiego i złotą odznaką za zasługi w rzemiośle.

Pan Andrzej Bielak od 2006 roku rozpoczął tworzenie obrączek ślubnych wprowadzając nową jakość do branży złotniczo-jubilerskiej, wykonuje unikatowe, zindywidualizowane obrączki, pięć pomysłów jest zgłoszonych do Urzędu Patentowego i chronionych prawem, - wykorzystuje zanikające i trudne techniki złotnicze; mokume–gane, niello, inkrustację, ręczne grawerowanie. Od 2017 tworzy wyjątkowe pierścionki dedykowane mamom. Jest też eksporterem biżuterii, wyeksportował ponad tonę unikatowej biżuterii srebrnej na 4 kontynenty.

Więcej informacji: www.inneobraczki.pl http://mama.inneobraczki.plhttp://www.inneobraczki.pl/blog/

https://www.facebook.com/inneobraczki

https://www.instagram.com/inneobraczki/

 

 

 

 

 

ANDRZEJ BIELAK - ŻYCIORYS

 

 

 

 

 

 

 

 

Admin.

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też