Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

GEMS & TRAVEL

przeczytano 3280

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak długą drogę musi przejść kamień, by pokazać swoje wewnętrzne piękno, stać się klejnotem i finalnie trafić do naszych szkatułek, jako biżuteria. W podróż po niepokornej materii i bogactwach Ziemi zabiera nas – spragniona prawdy – ekipa z GEMS & TRAVEL. Plecaki spakowane? No to ruszamy! 

Wszystko zaczęło się od pewnego wyjazdu. Na Daleki Wschód. A dokładnie do chińskiego miasteczka Dali w malowniczej prowincji Yunnan. To właśnie tam narodziła się potrzeba na połączenie dwóch pasji: podróży i kamieni szlachetnych – mówi Paweł Maliszczak, pomysłodawca projektu.

I właśnie tak powstało GEMS & TRAVEL – przestrzeń dla jubilerskich obserwacji, wiedzy i designu, na który warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim jest to jednak blog branżowy o naturalnych kamieniach kolorowych: szlachetnych i półszlachetnych oraz podróżach. Tworzą go Dariusz Dobek - mistrz filigranu, złotnik i miłośnik kamieni szlachetnych oraz rodzeństwo – Agnieszka i Paweł Maliszczak. Ona ma dryg do pisania, a on oko do łowienia kamyczków. Wszystkich ich łączy pasja do biżuterii.

– Gems & Travel ma na celu popularyzację wiedzy o kamieniach i biżuterii. Nie zabraknie też ciekawostek o kamieniach oraz informacji o pozyskiwaniu, obróbce i niechlubnych metodach ich poprawiania. Chcemy doradzać i inspirować naszych czytelników, a także przedstawiać interesujących projektantów, tworzących w Polsce i za granicą. – mówi Agnieszka.

– Zawodowo, jako firma Hardleo Sp. z o.o., zajmujemy się importem kamieni szlachetnych w Polsce i zagranicą. Zapragnęliśmy stworzyć miejsce w sieci, które przybliży czytelnikom tę tematykę – mówi Paweł.

Nieodłącznym elementem definiującym blog będą podróże. Jednak nie znajdziecie na nim poradników „jak przetrwać podczas długiego lotu“ czy „co zobaczyć i gdzie zjeść za pierwszym razem w Azji”. Twórcy bloga – jak sami mówią – podróżują po to, by uprawiać istne „gem hunting”, czyli polowanie na kamienie. – Będziemy pokazywać unikalne zdjęcia z kopalni szafirów, egzotyczne okazy kamieni o których mało kto słyszał w Polsce. 

 

Szlachetność kamieni, piękno i luksus biżuterii, niebanalne podróże i wiele innych tematów już wkrótce.

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też