Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

„Głos kobiet” w Legnicy, finisaż 14 stycznia

przeczytano 889

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na finisaż wystawy „Głos kobiet”, który odbędzie się 14 stycznia (piątek) o godzinie 18:00. 

. Z kolei 15 stycznia (sobota) o godzinie 12:00 odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji. Wydarzenie będzie okazją do integracji artystów i miłośników sztuki złotniczej, którzy po raz kolejny będą mieli okazję do spotkania w Legnicy. „Cieszymy się, że ten ważny i potrzebny projekt poznańskiej Galerii YES zagościł w naszych murach i mamy nadzieję na wspólne podsumowanie i spotkanie wokół wystawy podczas jej finisażu, do udziału w którym serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli środowiska złotniczego, artystki, artystów, a także miłośników biżuterii artystycznej” – zachęcają organizatorzy z Galerii Sztuki w Legnicy.
Przypomnijmy – wystawę zrealizowała Galeria YES z Poznania i tam też miała ona swoją premierę w kwietniu 2021 r. Warto podkreślić, że „Głos kobiet” to pierwsza w Polsce ekspozycja w ramach której wyłącznie kobiety zaprezentowały swoje obiekty biżuteryjne, wpisujące się zarówno w kobiecą estetykę, charakterystyczne dla kobiet techniki, ale przede wszystkim tematykę bliską kobietom. Zgromadzono na niej ponad 200 obiektów (głównie) biżuteryjnych, traktujących o szeroko pojętej kobiecości, ale także o tematach dla kobiet istotnych, inspirujących, a niekiedy trudnych i bolesnych. Wystawa będzie dostępna jeszcze do 16 stycznia. Można ją zwiedzać bezpłatnie od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 18:00.

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też