Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

„Baśnie pisane srebrem” –25.06.2023-20.08.2023.

przeczytano 321

„Baśnie pisane srebrem. Wystawa sztuki jubilerskiej Iwony Tamborskiej”

Mistrzyni Jubilerstwa Iwona Tamborska zaprosiła nas w sobotni popołudniowy wieczór do Muzeum Okręgowego w Toruniu w Ratuszu Staromiejskim na przepiękny wernisaż wystawy pt.„Baśnie pisane srebrem”. Słuchając opowieści pani Iwony o tym co zainspirowało Ją do stworzenia, można rzec dzieł szutki-bo każda z tej przepięknej biżuterii jest niekończącą się opowieścią o cudownym baśniowym świecie i ma swoją niesamowitą historię...np żaba niosąca na plecach pierścionek...naszyjnik przypominający krople deszczu...motyle..kwiaty...fale morskie..i tak możnaby wymieniać..udało się przenieść nas w baśniowy świat malowany srebrem.

Wystawa jest dostępna do obejrzenia w Muzeum Okręgowym w Toruniu w Ratuszu Staromiejskim,

w dniach 25.06.2023-20.08.2023.

 

Iwona Tamborska całe swoje życie poświęca na stworzenie przedmiotów, które wysyłają taki przekaz. Jej wystawa jest zaproszeniem do imersji w świat wyobraźni i dostrzeżenia otaczającego piękna jej oczami. Wrażliwa dusza może przeczytać w tych biżuteryjnych opowieściach o pięknie świata. Artystka uprawia sztukę uważności - stara się zrozumieć, jak zbudowane są płatki, skrzydła owadów, jak mienią się drobne ziarenka piasku. Koncentruje się szczególnie na tych najmniejszych rzeczach, które są dla niej piękne i magiczne. I to właśnie pokazuje w swojej biżuterii: bajkowy świat, który nas otacza,historie, które mogą się wokół nas wydarzyć, gdybyśmy tylko mogli je dostrzec. Stara się snuć w srebrnych rzeźbach opowieści o pięknie wokół nas, ale także o smutku i głębokich emocjach, z którymi zmagamy się każdego dnia – często niezauważalnie. Bo w jej oczach te emocje sprawiają, że ludzie stają się piękniejsi i prawdziwi.

Wystawa prezentuje 42 przedmioty sztuki jubilerskiej w stylistyce nawiązującej do Secesji, z których część wróciła niedawno z Muzeum Narodowego w Chinach, część prezentowana była tylko na wystawie w Genewie, a część powstała specjalnie z myślą o tym wydarzeniu. Sama wykreowana przestrzeń wystawy jest jak zaczarowana wyspa, częściowo spowita ciemnością,częściowo rozświetlona punktowo, gdzie w tle rozbrzmiewa cicho śpiew ptaków. Jest jak
azyl, którego zwiedzanie pozwala na chwilową ucieczkę od rzeczywistości.
https://rekamistworzone.com

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też