Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Tajemnice starego jubilera cz. 3

przeczytano 2709

Postawmy pytanie: czy istnieją wyroby jubilerskie posiadające magiczną moc? 

Są to talizmany i amulety. Talizmany przyciągają do swojego właściciela bardzo  pozytywne energie zwane popularnie szczęściem. Amulety posiadają moc ochronną i bronią właściciela przed przeciwnościami losu. Historia zna wiele przykładów na istnienie takich magicznych precjozów.                

Książę Schwarzenberg opisuje, że Napoleon posiadał talizman, zabrany z grobowca egipskiej księżniczki, który obdarzał go zawsze powodzeniem i strzegł od złego. Wyniesiony wysoko, jako najpotężniejszy władca Europy u szczytu sławy i dostępnego ludziom szczęścia, wierzył Napoleon, że gwiazda jego zgasnąć nie może. Na jednym z przyjęć ofiarował on pewnej damie dworu austriackiego swój talizman ze słowami: „ Proszę przyjąć ów talizman, który spełnił wszystkie moje marzenia i już mi nie jest potrzebny”. Niestety szczęście Napoleona załamało się wkrótce, a on sam został smutnym wygnańcem na samotnej wyspie. Obdarzona skarabeuszem dama została natomiast małżonką wyżej wspomnianego księcia Schwarzenbergo.                                    

Aby tworzyć taką magiczną biżuterię oprócz umiejętności jubilerskich potrzebna jest wiedza z zakresu energii jaką posiadają kamienie szlachetne, wpływu na nie planet i innych ciał niebieskich, astrologii choć w podstawowym zakresie i wieloletnie doświadczenie w tworzeniu talizmanów i amuletów. Nie możemy również zapomnieć o energiach i wpływie złota, srebra, miedzi, cyny i żelaza.

Marian Kwiatkowski

 

O autorze:

MARIAN KWIATKOWSKI

Złotnik - jubiler pracujący w zawodzie ponad 40 lat. Pracuje tylko ręcznie, metodami starych mistrzów złotnictwa. Tworzy damską i męską biżuterię,  specjalizuje się w jubilerskich przedmiotach użytkowych( cukiernice, puzdra, świeczniki, papierośnice, ramy do luster, lampy gabinetowe itd.). Wykonuje również talizmany i amulety. Interesuje się energiami kamieni szlachetnych, półszlachetnych i wykorzystaniem tych energii dla dobra właściciela.

 

NobleArt  Manufaktura Szlachetnej Sztuki Jubilerskiej

Marzena i Marian Kwiatkowscy

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też