Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

WIADOMOŚCI JUBILERSKIE: 16.05.2018 - 06.06.2018

przeczytano 1871

NEWSLETTER  JUBILERZY.INFO.PL nr 9/2018

Wiadomości jubilerskie - lista informacji z ostatnich trzech tygodni dla osób związanych z branżą jubilerską. Można znaleźć w niej wiadomości praktyczne, ciekawe, przydatne, a czasami także inspirujące. Jeżeli chcesz podzielić się ciekawym materiałem lub zakomunikować , podeślij go na adres: redakcja@jubilerzy.info.pl.

AKTUALNOŚCI

Gemmolog - zawód przyszłości

Rozmowa z dr. Robertem Girulskim - gemmologiem, dziekanem i wykładowcą w Szkole Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu, jedynej wyższej uczelni w Polsce edukującej artystów rzemieślników w branży jubilerstwa, znawstwa kamieni szlachetnych oraz konserwacji dzieł sztuki.  

 

Jubilerski kalendarz targowy – czerwiec 2018

Kalendarz wybranych targów jubilerskich na świecie w czerwcu 2018 r.

 

Obrączki z duszą…

Obecnie wybór obrączek ślubnych dzięki szerokiej ofercie salonów jubilerskich w zasadzie nie stanowi większego problemu. Przyszli nowożeńcy mają do dyspozycji setki modeli wykonanych z różnych metali szlachetnych. Problem pojawia się w momencie jeśli chcemy się jakoś wyróżnić na tle innych par. Do osób, które nie chcą powielać obowiązujących wzorów i stawiają na indywidualizm swoją ofertę kieruje Pan Andrzej Bielak.

 

BRANŻA JUBILERSKA – NOWOCZESNOŚĆ I TRADYCJA

W majowym numerze magazynu "ŚWIAT ELIT" ukazał się artykuł pt."BRANŻA JUBILERSKA – NOWOCZESNOŚĆ I TRADYCJA", zachęcamy do lektury.

 

Legnica przez dwa dni była prawdziwą mekką artystów-złotników oraz znawców i miłośników biżuterii

25 wystaw legnickiego SREBRA można oglądać jeszcze do 10 czerwca.

Kulminacja 39. edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy już za nami. 18 i 19 maja odbyły się wernisaże wszystkich 25 wystaw zorganizowanych w ramach tegorocznego Festiwalu oraz rozmaite wydarzenia towarzyszące jak intronizacja Złotego Palucha – patrona Festiwalu, koncert czy seminarium popularno-naukowe.

 

Wystawa BURSZTYN – NATURA, Formy i Kolory

Wystawa Barbary Gronuś-Dutko w gdańskiej Galerii TAKI MÓJ ŚWIAT zaprezentowała oryginalną kolekcję biżuterii z naturalnym bursztynem bałtyckim. Biżuteria projektowana i wykonywana przez Barbarę wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdej surowej bryłki bursztynu. „Słuchając” bursztynu dopieszcza jego formę. Szlifując bursztyn odkrywa unikalną urodę każdej bryłki.

 

Granty dla Seal of Excellence po raz drugi

Składanie wniosków o wsparcie: od 8 maja do 5 czerwca br.

Polskie firmy posiadające certyfikat Seal of Excellence mogą otrzymać nawet 210 tys. zł na weryfikację potencjału technicznego i komercyjnego produktu/usługi/technologii oraz opracowanie studium wykonalności. Od 8 maja do 5 czerwca br. przedsiębiorcy mogą się starać o wsparcie w ramach drugiej edycji grantów Seal of Excellence.

 

Pożyczki z dofinansowaniem UE

Pożyczki z dofinansowaniem UE są atrakcyjną formą wsparcia finansowego, oferowanego mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, również podmiotom rozpoczynającym działalność gospodarczą – tzw. start-up’om. Skorzystaj, jeżeli potrzebujesz środków inwestycyjnych i obrotowych na: uruchomienie firmy, w tym na zakup narzędzi i środków obrotowych; zakup narzędzi, maszyn, urządzeń; zakup środków transportu dla firmy (w tym samochody osobowe); remont zakładu lub na inny cel biznesowy.

 

SZKOLENIA JUBILERSKIE

Certyfikowany sprzedawca kamieni szlachetnych i wyrobów jubilerskich

Serdecznie zapraszamy na szkolenie "Certyfikowany sprzedawca kamieni szlachetnych i wyrobów jubilerskich", które kierujemy do osób zajmujących się obrotem kamieniami i wyrobami jubilerskimi. Celem szkolenia jest podniesienie kwalifikacji zawodowych osób zajmujących się sprzedażą kamieni i wyrobów jubilerskich w oparciu o nowe trendy pojawiające się w branży.

 

Szkolenie z dziedziny diamentów jubilerskich

Terminy szkoleń: 18.06-27.06.2018, 02.07-11.07.2018, 16.07-25.07.2018

Polskie Towarzystwo Gemmologiczne oraz Centrum Szkoleń Jubilerskich JUBILERZY INFO organizują w Warszawie szkolenie „Badanie, identyfikacja i wycena diamentów w oparciu o nowe zasady obowiązujące w krajach UE”.  Zajęcia trwają 10 dni w godzinach 10-17. Prowadzący: dr inż. Tomasz Sobczak + eksperci diamentów HRD, IGI.

 

TARGI

Pierwsze takie targi w Chinach!

Polskich projektantów, złotników i jubilerów zapraszamy do udziału w targach China International Import Expo, pierwszych w Chinach targach artykułów importowanych. Targi organizowane są z inicjatywy i pod patronatem samego Prezydenta Chin – Xi Jingpinga, i mają na celu zwiększenie sprzedaży zagranicznych produktów na rynku chińskim.

 

Wystawcy z 15 krajów - biżuteria, zegarki, upominki i dekoracje w EXPO Kraków

GiftON.top oraz JUBINALE odbędą się w dniach 7-9.06.2018 na dwóch sąsiadujących ze sobą halach EXPO Kraków.

Zapraszamy na jedyne takie wydarzenie w Europie Centralnej. Dwie pokrewne imprezy targowe w tym samym terminie, które dają Państwu niepowtarzalną okazję na zaoszczędzenie czasu i poszerzenie perspektyw swojego biznesu, zarówno w asortymencie biżuterii i zegarków, jak i upominków i dekoracji.

 

10. Targi EUNIQUE prezentują niepowtarzalne obiekty i kreatywne wzornictwo

Zapraszamy od 8 do 10 czerwca 2018 r. do Karlsruhe.

Tkane srebro w zetknięciu z płynnymi materiałami, drewno i szkło połączone z formami organicznymi, filigranowe wzory zdobiące błyszczące powierzchnie: jubileuszowa edycja EUNIQUE – Międzynarodowych Targów Unikatowego Wzornictwa (Internationale Messe für Designunikate) przyciągnie w dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. do Karlsruhe ponownie uznane i wschodzące talenty rzemiosła artystycznego. 

 

KONKURSY

Zapraszamy na finał Konkursu dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej SKARBY ZIEMI

Serdecznie zapraszamy na finał Konkursu dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej SKARBY ZIEMI, który odbędzie się w dniu 7 czerwca 2018 r. podczas 11. Międzynarodowych Letnich Targów Bizuterii i Zegarków JUBINALE w Krakowie o godz. 15.00 na terenie hali targowej.

 

SYLWETKI MISTRZÓW

Sylwetki polskich mistrzów: ANDRZEJ BIELAK - ceniony artysta, twórca Innych Obrączek

Pan Andrzej Bielak to znany w środowisku artysta plastyk, którego dobry warsztat rzemieślniczy potwierdza dyplom mistrzowski. Jest członkiem Cechu Złotników, Jubilerów i Pokrewnych Zawodów w Krakowie. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Od 1978 roku zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii. 

 

OGŁOSZENIA – JUBILERZY.INFO.PL

UWAGA! PROMOCJA PAKIETÓW DLA FIRM UCZESTNICZĄCYCH W TARGACH JUBINALE 2018

Firma JUBILERZY INFO ogłasza promocję pakietów dla firm, która obejmuje wszystkie rodzaje wpisów na portalu jubilerzy.info.pl i wynosi 50% ceny regularnej.

 

Utwórz wizytówkę swojej firmy na branżowej platformie jubilerzy.info.pl

Wybierz odpowiedni pakiet – skorzystaj z majowej promocji/

 

OGŁOSZENIA – SPRZEDAM PRODUKT

WOJOWNIK CHIŃSKI SREBRO 925 I BURSZTYN BAŁTYCKI RĘCZNA PRACA

Sprzedam wyprodukowaną ręcznie postać wojownika chińskiego z okresu królestwa Qin. Wykonany ręcznie ze srebra próby 925, na podstawie z bryły bursztynu bałtyckiego. Wysokość około 20 cm, waga ok 422 g. W ofercie posiadamy czterech wojowników. Każdy jest inny i nie ma takiego drugiego na świecie. Wykonany w naszej pracowni w Gdańsku ręcznie przez Mistrzów jubilerstwa, współtwórców Bursztynowego Ołtarza w Gdańsku.

 

SZACHY ODSIECZ WIEDEŃSKA Z BRĄZU

Szachy Odsiecz Wiedeńska są repliką figurek, które zostały wykonane z atestowanego brązu sporządzonego według naszej receptury, następnie nałożyliśmy rysunek poprzez ręczną rzeźbę w metalu. Szachownica wykonana ręcznie z drewna. Istnieje możliwość wygrawerowania dedykacji. Wysokość szachownicy: 10 cm. Szerokość szachownicy: 46 cm Wysokość figurek: 6,5-10 cm. Termin realizacji: 4-5 tygodni. Autor: Artystyczna Pracownia Odlewnictwa i Witraży Stanisław Janiszewski

 

KSIĄŻKA "BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA - KURS WYTWARZANIA" ANDRZEJ BANDKOWSKI

Książka – podręcznik Andrzeja Bandkowskiego "Biżuteria artystyczna-kurs wytwarzania" pozwoli skorzystać wielu zainteresowanym z wiedzy i doświadczenia artysty, dla którego biżuteryjna profesja stała się życiową pasją, a kreatywność współtworzyła fenomen polskiej szkoły srebra.

 

KSIĄŻKA "TURMALINY"

Książka "TURMALINY", okładka twarda, format A4, papier kreda 115 g, 102 str., 160 zdjęć barwnych, 26 rys., 13 tabel. SPIS TREŚCI: Historia i nazewnictwo; Występowanie i złoża; Skład chemiczny; Struktura i formy wykształceń; Właściwości optyczne; Właściwości mechaniczne; Właściwości elektryczne; Efekty optyczne; Inkluzje w turmalinach; Inkluzje turmalinowe; Imitacje; Metody traktowania; Identyfikacja i certyfikacja; Klasyfikacja cech jakościowych; Wycena; Zastosowanie; Słynne turmaliny i biżuteria turmalinowa; Oprawa, naprawa, użytkowanie i ekspozycja biżuterii; Ezoteryka; Literatura. Zamówienia telefonicznie pod numerami telefonów: 602 124 025 lub 572 542 285. Autor książki - dr inż. Tomasz Sobczak

 

SPRZEDAM USŁUGĘ

SZKOLENIE Z DZIEDZINY DIAMENTÓW JUBILERSKICH

Polskie Towarzystwo Gemmologiczne oraz Centrum Szkoleń Jubilerskich JUBILERZY INFO organizują w Warszawie szkolenie „Badanie, identyfikacja i wycena diamentów w oparciu o nowe zasady obowiązujące w krajach UE”. Zajęcia trwają 10 dni w godzinach 10-17. Koszt uczestnictwa wynosi 3500 zł (VAT 0%). Prowadzący szkolenie: dr inż. Tomasz Sobczak. Terminy: 18.06-27.06.2018, 2.07-11.07.2018 lub 16.07-25.07.2018. Możliwość uzyskania tytułu "Rzeczoznawcy diamentów". Informacje tel: 602124025, 572542285.

 

OGŁOSZENIA - OFERTY WSPÓŁPRACY

Wycinanie i grawerowanie laserowe ze srebra lub stali nierdzewnej.

Nawiążemy współpracę z firmami potrzebującymi wycinania i grawerowania laserowego z metali takich jak srebro lub stal nierdzewna w ilościach hurtowych lub detalicznych. Wycinamy wszelkiego rodzaju elementy typu celebrytki, zawieszki, metki, imienniki, metalowe części garderoby. W naszej ofercie również gotowe bransoletki sznurkowe z różnymi elementami srebrnymi.

 

NAWIĄŻEMY WSPÓŁPRACĘ JAKO PODWYKONAWCA

Chętnie podejmiemy współpracę jako podwykonawca. Wykonujemy ręcznie robioną, artystyczną biżuterię srebrną z różnymi kamieniami ozdobnymi, przedmioty użytkowe itp., zarówno wg projektu klienta, jak również własne wzornictwo. Posiadamy kadrę z dużym doświadczeniem zawodowym, dysponujemy własną pracownią.

 

GIEŁDA - SPRZEDAM

KAMIENIE JUBILERSKIE

Oferujemy kamienie jubilerskie, w tym rzadkie okazy kamieni szlachetnych i półszlachetnych w kalibrowanych rozmiarach i różnych klasach jakości. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą kamieni, które importujemy bezpośrednio z Azji, Afryki i Ameryki południowej. Posiadamy stały, monitorowany dostęp do bogatych złóż minerałów w takich miejscach jak Tajlandia, Kambodża, Birma, Pakistan i Afganistan…

 

 

Jubilerzy.info.pl, to nowoczesna platforma wymiany informacji branży jubilerskiej, WIRTUALNE MIASTO JUBILERÓW, miejsce spotkań producentów, kupców i nabywców produkcji jubilerskiej, firm i usług z branż pomocniczych.

Oferujemy w serwisie: dostęp do aktualnej wiedzy branżowej; pozyskanie krajowych i zagranicznych kontaktów biznesowych; uczestnictwo w rankingach, konkursach i spotkaniach biznesowych;  publikację ofert na GIEŁDZIE OGŁOSZEŃ; wymianę wiedzy i doświadczeń na branżowym FORUM oraz  wiele innych ciekawych propozycji.

Stawiamy na współpracę w warunkach konkurencji. Budujemy silne, mobilne i bezpieczne  powiązania między producentami, sprzedawcami i użytkownikami biżuterii, a jednocześnie z dostawcami produktów i usług dla branży jubilerskiej. Współpracujemy z wyjątkowymi ludźmi, którzy tworzą niezwykłe dzieła.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia społeczności WIRTUALNEGO MIASTA JUBILERÓW, jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje współpracy.

 

 

Jubilerzy.info.pl w mediach społecznościowych

Zachęcamy do śledzenia naszych aktywności w mediach społecznościowych. Jesteśmy na Facebooku , Twitterze  i Instagramie


http://jubilerzy.info.pl       

Kontakt: redakcja@jubilerzy.info.pl

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj