Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

WIADOMOŚCI JUBILERSKIE: 01.05.2018 -15.05.2018

przeczytano 2051

NEWSLETTER  JUBILERZY.INFO.PL nr 8/2018

Wiadomości jubilerskie, to lista informacji z ostatnich dwóch tygodni dla osób związanych z branżą jubilerską. Można znaleźć w niej wiadomości praktyczne, ciekawe, przydatne, a czasami także inspirujące. Jeżeli chcesz podzielić się ciekawym materiałem lub zakomunikować , podeślij go na adres: redakcja@jubilerzy.info.pl.

 

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na Noc Rzemiosła 25 V 2018

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 maja!

Szkoła Złotnictwa XERION w Krakowie, jak co roku w maju, zaprasza na darmowe warsztaty w ramach organizowanej przez Szkołę Nocy Rzemiosła.

 

Konstytucja Biznesu – weszły w życie ułatwienia dla firm

30 kwietnia 2018 r. weszła w życie większość przepisów Konstytucji Biznesu, pakietu rozwiązań prawnych mających ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Co to oznacza dla przedsiębiorcy?

 

Granty dla Seal of Excellence po raz drugi

Składanie wniosków o wsparcie: od 8 maja do 5 czerwca br.

Polskie firmy posiadające certyfikat Seal of Excellence mogą otrzymać nawet 210 tys. zł na weryfikację potencjału technicznego i komercyjnego produktu/usługi/technologii oraz opracowanie studium wykonalności. Od 8 maja do 5 czerwca br. przedsiębiorcy mogą się starać o wsparcie w ramach drugiej edycji grantów Seal of Excellence.

 

Rozpoczął się 39 Legnicki Festiwal SREBRO

Serdecznie zapraszamy szczególnie na kulminację Festiwalu w dn. 18 i 19 maja, kiedy to odbędą się wernisaże wszystkich wystaw oraz większość wydarzeń towarzyszących z intronizacją Złotego Palucha włącznie.

Rozpoczął się 39 Legnicki Festiwal SREBRO – jeden z największych przeglądów współczesnej biżuterii artystycznej w Europie. W 9 przestrzeniach zgromadzono łącznie ponad 2000 obiektów współczesnej biżuterii i designu autorstwa ponad 500 artystów z 34 krajów świata, głównie Europy, ale też z Japonii, Tajwanu, USA, Australii i Egiptu.

 

Pożyczki z dofinansowaniem UE

Pożyczki z dofinansowaniem UE są atrakcyjną formą wsparcia finansowego, oferowanego mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, również podmiotom rozpoczynającym działalność gospodarczą – tzw. start-up’om. Skorzystaj, jeżeli potrzebujesz środków inwestycyjnych i obrotowych na: uruchomienie firmy, w tym na zakup narzędzi i środków obrotowych; zakup narzędzi, maszyn, urządzeń; zakup środków transportu dla firmy (w tym samochody osobowe); remont zakładu lub na inny cel biznesowy

 

SZKOLENIA JUBILERSKIE

Seminarium - Wprowadzenie do podstawowych technik grawerowania mechanicznego

W dniu 17 maja 2018 r. zapraszamy na specjalistyczne seminarium: wprowadzenie do podstawowych technik grawerowania mechanicznego - wykorzystując grawerkę M20 francuskiej firmy Gravograph, oraz laserowego - przy wykorzystaniu jednostki lasera światłowodowego o mocy 20W. Tylko dla uczestników seminarium specjalna oferta na urządzenia grawerujące i oprogramowanie.

 

Książka TURMALINY, autor Tomasz Sobczak

Książka adresowana jest do studentów i naukowców z dziedziny gemmologii lub mineralogii, osób z szeroko pojętej branży jubilerskiej, głównie jubilerów, złotników, kupców kamieni jubilerskich, hurtowni i sklepów jubilerskich, a także artystów plastyków, antykwariuszy i hobbystów. Czytelnicy z tego kręgu będą mogli wzbogacić swoją wiedzę o tych wspaniałych kamieniach.

 

Szkolenie z dziedziny diamentów jubilerskich

Terminy szkoleń: 18.06-27.06.2018, 02.07-11.07.2018, 16.07-25.07.2018

Polskie Towarzystwo Gemmologiczne oraz Centrum Szkoleń Jubilerskich JUBILERZY INFO organizują w Warszawie szkolenie „Badanie, identyfikacja i wycena diamentów w oparciu o nowe zasady obowiązujące w krajach UE”.  Zajęcia trwają 10 dni w godzinach 10-17. Prowadzący: dr inż. Tomasz Sobczak + eksperci diamentów HRD, IGI.

 

Książka – podręcznik Andrzeja Bandkowskiego "Biżuteria artystyczna-kurs wytwarzania"

Książka – podręcznik Andrzeja Bandkowskiego "Biżuteria artystyczna-kurs wytwarzania" jest zapewne najbardziej wszechstronnym instruktażowo opracowaniem tego typu, wśród tych, które ukazały się w języku polskim. Pozwoli ona skorzystać wielu zainteresowanym z wiedzy i doświadczenia artysty, dla którego biżuteryjna profesja stała się życiową pasją, a kreatywność współtworzyła fenomen polskiej szkoły srebra.

 

TARGI

Jubilerski kalendarz targowy – maj 2018

Kalendarz wybranych targów jubilerskich na świecie w maju 2018 r.

 

Wystawcy z 15 krajów - biżuteria, zegarki, upominki i dekoracje w EXPO Kraków

GiftON.top oraz JUBINALE odbędą się w dniach 7-9.06.2018 na dwóch sąsiadujących ze sobą halach EXPO Kraków.

Zapraszamy na jedyne takie wydarzenie w Europie Centralnej. Dwie pokrewne imprezy targowe w tym samym terminie, które dają Państwu niepowtarzalną okazję na zaoszczędzenie czasu i poszerzenie perspektyw swojego biznesu, zarówno w asortymencie biżuterii i zegarków, jak i upominków i dekoracji.

 

CHINA INTERNATIONAL IMPORT EXPO

Zgłoszenia do 15 maja 2018 r.

Targi China International Import Expo to pierwsza tego rodzaju impreza pod patronatem samego Prezydenta Chin - Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania polskich produktów oraz nawiązania kontaktów z dystrybutorami, agentami handlowymi i kupcami. Polska Agencja Inwestycji i Handlu została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju, w tym w szczególności Pawilonu Narodowego, który zostanie zrealizowany w ramach tych targów. W ramach targów China International Import Expo zostaną zorganizowane Pawilony Branżowe, w tym branży modowej.

 

Kalendarz wydarzeń Branżowego Programu Promocji dla sektora Moda Polska

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą targów i konferencji, na których, w ramach Branżowego Programu Promocji branży Moda Polska, zostaną zorganizowane polskie stoiska informacyjno-promocyjne.

 

Katalog polskiej branży modowej

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem na temat polskiej branży modowej.

 

10. Targi EUNIQUE prezentują niepowtarzalne obiekty i kreatywne wzornictwo

Zapraszamy od 8 do 10 czerwca 2018 r. do Karlsruhe.

Tkane srebro w zetknięciu z płynnymi materiałami, drewno i szkło połączone z formami organicznymi, filigranowe wzory zdobiące błyszczące powierzchnie: jubileuszowa edycja EUNIQUE – Międzynarodowych Targów Unikatowego Wzornictwa (Internationale Messe für Designunikate) przyciągnie w dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. do Karlsruhe ponownie uznane i wschodzące talenty rzemiosła artystycznego. 

 

KONKURSY

Zbliża się finał Konkursu SKARBY ZIEMI
Zbliża się finał II. etapu Konkursu dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej SKARBY ZIEMI organizowanego przez Zespół Redakcyjny Jubilerzy.info.pl. Pragniemy serdecznie podziękować Sponsorom, ponieważ w dużej mierze, to  właśnie dzięki Ich uprzejmości i zaangażowaniu możliwa była organizacja Konkursu.

 

OGŁOSZENIA – JUBILERZY.INFO.PL

TRWA MAJOWA PROMOCJA PAKIETÓW DLA FIRM

Firma JUBILERZY INFO ogłasza promocję pakietów dla firm, która obejmuje wszystkie rodzaje wpisów na portalu jubilerzy.info.pl i wynosi 25% ceny regularnej.

 

Utwórz wizytówkę swojej firmy na branżowej platformie jubilerzy.info.pl

Wybierz odpowiedni pakiet – skorzystaj z majowej promocji/

 

OGŁOSZENIA – SPRZEDAM PRODUKT

WOJOWNIK CHIŃSKI SREBRO 925 I BURSZTYN BAŁTYCKI RĘCZNA PRACA

Sprzedam wyprodukowaną ręcznie postać wojownika chińskiego z okresu królestwa Qin. Wykonany ręcznie ze srebra próby 925, na podstawie z bryły bursztynu bałtyckiego. Wysokość około 20 cm, waga ok 422 g. W ofercie posiadamy czterech wojowników. Każdy jest inny i nie ma takiego drugiego na świecie. Wykonany w naszej pracowni w Gdańsku ręcznie przez Mistrzów jubilerstwa, współtwórców Bursztynowego Ołtarza w Gdańsku.

 

SZACHY ODSIECZ WIEDEŃSKA Z BRĄZU

Szachy Odsiecz Wiedeńska są repliką figurek, które zostały wykonane z atestowanego brązu sporządzonego według naszej receptury, następnie nałożyliśmy rysunek poprzez ręczną rzeźbę w metalu. Szachownica wykonana ręcznie z drewna. Istnieje możliwość wygrawerowania dedykacji. Wysokość szachownicy: 10 cm. Szerokość szachownicy: 46 cm Wysokość figurek: 6,5-10 cm. Termin realizacji: 4-5 tygodni. Autor: Artystyczna Pracownia Odlewnictwa i Witraży Stanisław Janiszewski

 

KSIĄŻKA "BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA - KURS WYTWARZANIA" ANDRZEJ BANDKOWSKI

Książka – podręcznik Andrzeja Bandkowskiego "Biżuteria artystyczna-kurs wytwarzania" pozwoli skorzystać wielu zainteresowanym z wiedzy i doświadczenia artysty, dla którego biżuteryjna profesja stała się życiową pasją, a kreatywność współtworzyła fenomen polskiej szkoły srebra.

 

KSIĄŻKA "TURMALINY"

Książka "TURMALINY", okładka twarda, format A4, papier kreda 115 g, 102 str., 160 zdjęć barwnych, 26 rys., 13 tabel. SPIS TREŚCI: Historia i nazewnictwo; Występowanie i złoża; Skład chemiczny; Struktura i formy wykształceń; Właściwości optyczne; Właściwości mechaniczne; Właściwości elektryczne; Efekty optyczne; Inkluzje w turmalinach; Inkluzje turmalinowe; Imitacje; Metody traktowania; Identyfikacja i certyfikacja; Klasyfikacja cech jakościowych; Wycena; Zastosowanie; Słynne turmaliny i biżuteria turmalinowa; Oprawa, naprawa, użytkowanie i ekspozycja biżuterii; Ezoteryka; Literatura. Zamówienia telefonicznie pod numerami telefonów: 602 124 025 lub 572 542 285. Autor książki - dr inż. Tomasz Sobczak

 

SPRZEDAM USŁUGĘ

SZKOLENIE Z DZIEDZINY DIAMENTÓW JUBILERSKICH

Polskie Towarzystwo Gemmologiczne oraz Centrum Szkoleń Jubilerskich JUBILERZY INFO organizują w Warszawie szkolenie „Badanie, identyfikacja i wycena diamentów w oparciu o nowe zasady obowiązujące w krajach UE”. Zajęcia trwają 10 dni w godzinach 10-17. Koszt uczestnictwa wynosi 3500 zł (VAT 0%). Prowadzący szkolenie: dr inż. Tomasz Sobczak. Terminy: 18.06-27.06.2018, 2.07-11.07.2018 lub 16.07-25.07.2018. Możliwość uzyskania tytułu "Rzeczoznawcy diamentów". Informacje tel: 602124025, 572542285.

 

SEMINARIUM - WPROWADZENIE DO PODSTAWOWYCH TECHNIK GRAWEROWANIA MECHANICZNEGO

W dniu 17 maja 2018 r. zapraszamy na specjalistyczne seminarium: wprowadzenie do podstawowych technik grawerowania mechanicznego - wykorzystując grawerkę M20 francuskiej firmy Gravograph, oraz laserowego - przy wykorzystaniu jednostki lasera światłowodowego o mocy 20W.Tylko dla uczestników seminarium specjalna oferta na urządzenia grawerujące i oprogramowanie.Zapisów można dokonywać poprzez wypełnienie poniższego formularza, e-mailem pod adresem aw@e-pat.pl lub telefonicznie, tel. 34 360 23 73. Prosimy o potwierdzenie udziału najpóźniej do: 11.05.2018. Wpisowe: 200 zł brutto / osoba.

 

OGŁOSZENIA - OFERTY WSPÓŁPRACY

Wycinanie i grawerowanie laserowe ze srebra lub stali nierdzewnej.

Nawiążemy współpracę z firmami potrzebującymi wycinania i grawerowania laserowego z metali takich jak srebro lub stal nierdzewna w ilościach hurtowych lub detalicznych. Wycinamy wszelkiego rodzaju elementy typu celebrytki, zawieszki, metki, imienniki, metalowe części garderoby. W naszej ofercie również gotowe bransoletki sznurkowe z różnymi elementami srebrnymi.

 

NAWIĄŻEMY WSPÓŁPRACĘ JAKO PODWYKONAWCA

Chętnie podejmiemy współpracę jako podwykonawca. Wykonujemy ręcznie robioną, artystyczną biżuterię srebrną z różnymi kamieniami ozdobnymi, przedmioty użytkowe itp., zarówno wg projektu klienta, jak również własne wzornictwo. Posiadamy kadrę z dużym doświadczeniem zawodowym, dysponujemy własną pracownią.

 

GIEŁDA - SPRZEDAM

KAMIENIE JUBILERSKIE

Oferujemy kamienie jubilerskie, w tym rzadkie okazy kamieni szlachetnych i półszlachetnych w kalibrowanych rozmiarach i różnych klasach jakości. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą kamieni, które importujemy bezpośrednio z Azji, Afryki i Ameryki południowej. Posiadamy stały, monitorowany dostęp do bogatych złóż minerałów w takich miejscach jak Tajlandia, Kambodża, Birma, Pakistan i Afganistan…

 

 

Jubilerzy.info.pl, to nowoczesna platforma wymiany informacji branży jubilerskiej, WIRTUALNE MIASTO JUBILERÓW, miejsce spotkań producentów, kupców i nabywców produkcji jubilerskiej, firm i usług z branż pomocniczych.

Oferujemy w serwisie: dostęp do aktualnej wiedzy branżowej; pozyskanie krajowych i zagranicznych kontaktów biznesowych; uczestnictwo w rankingach, konkursach i spotkaniach biznesowych;  publikację ofert na GIEŁDZIE OGŁOSZEŃ; wymianę wiedzy i doświadczeń na branżowym FORUM oraz  wiele innych ciekawych propozycji.

Stawiamy na współpracę w warunkach konkurencji. Budujemy silne, mobilne i bezpieczne  powiązania między producentami, sprzedawcami i użytkownikami biżuterii, a jednocześnie z dostawcami produktów i usług dla branży jubilerskiej. Współpracujemy z wyjątkowymi ludźmi, którzy tworzą niezwykłe dzieła.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia społeczności WIRTUALNEGO MIASTA JUBILERÓW, jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje współpracy.

 

 

Jubilerzy.info.pl w mediach społecznościowych

Zachęcamy do śledzenia naszych aktywności w mediach społecznościowych. Jesteśmy na Facebooku , Twitterze  i Instagramie


http://jubilerzy.info.pl            

Kontakt: redakcja@jubilerzy.info.pl

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też