Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

WIADOMOŚCI JUBILERSKIE: 01.04.2018 -30.04.2018

przeczytano 2159

NEWSLETTER  JUBILERZY.INFO.PL nr 7/2018

Wiadomości jubilerskie - lista informacji z ostatnich czterech tygodni dla osób związanych z branżą jubilerską. Można znaleźć w niej wiadomości praktyczne, ciekawe, przydatne, a czasami także inspirujące. Jeżeli chcesz podzielić się ciekawym materiałem lub w środowisku branżowym zakomunikować wydarzenie, podeślij informacje na adres: redakcja@jubilerzy.info.pl.

AKTUALNOŚCI

Czy faktoring jest dla każdej firmy – rozwiewamy wątpliwości przedsiębiorców

Zachowanie ciągłości w przepływie należności jest dużym wyzwaniem dla firm ze wszystkich obszarów bez względu na ich rozmiar czy staż na rynku. Prowadzący interes często spotykają się z długimi terminami płatności oraz problemem nieterminowo płaconych faktur, które powodują zatory płatnicze. Narzędziem, które skraca okres oczekiwania na otrzymanie środków z wystawionych faktur i gwarantuje płynność finansową jest faktoring.

 

WORTH PARTNERSHIP PROJECT RUSZYŁA DRUGA EDYCJA

Po udanej pierwszej edycji, rusza drugi nabór projektów na stworzenie innowacyjnych  i wyjątkowych produktów w następujących sektorach: odzieżowym, obuwniczym, akcesoriów, biżuterii oraz wyrobów ze skóry. WORTH Partnership Project, europejska inicjatywa, której celem jest promocja branż mody i stylu życia w Europie oraz opracowanie innowacyjnych i opartych na nowoczesnym wzornictwie produktów…

 

Wystawa BURSZTYN – NATURA, Formy i Kolory

21 kwiecień – 15 maj 2018

Serdecznie zapraszamy do Gdańska do Galerii TAKI MÓJ ŚWIAT na wystawę Barbary Gronuś-Dutko. Bursztynowa Planeta JANTAR Barbary to magiczny i pełen dobrej energii ŚWIAT NATURALNEGO BURSZTYNU BAŁTYCKIEGO – JANTARU.

 

Konsolidacja i specjalizacja jest przyszłością rozwoju polskiego jubilerstwa

Firma S&A 25 lat na rynku! Rozmowa z Adamem Pstrągowskim, twórcą i właścicielem S&A Spółka Akcyjna.

W 1992 roku ukończywszy gdańską szkołę jubilerską, otworzyłem własny warsztat, później zdobyłem uprawnienia mistrzowskie i tak powstał zakład jubilerski, który przekształciłem w firmę. Dziś jesteśmy spółką akcyjną. To dowodzi, że w tej części Europy są duże możliwości, wiele można na tym rynku zdziałać. 

 

Waga inwestycji w biznesie

Ponad 30% polskich przedsiębiorców badanych podczas 14. fali badania Bibby MSP Index, wskazuje, że głównym czynnikiem przeszkadzającym w dalszym rozwoju ich firmy jest brak środków na nowe inwestycje, przy jednoczesnym braku zdolności kredytowej. 

 

Biznes zrodzony z pasji - wywiad z panem Wojciechem Sokołowskim

Wojciech Sokołowski, z wykształcenia inżynier rolnik, z zamiłowania od ponad 40 lat kolekcjoner minerałów i skamieniałości ze wszystkich kontynentów świata, stworzył nie tylko dobrze prosperujący biznes mineralogiczno-kamieniarski ale zorganizował Muzeum Minerałów w Kudowie Zdroju, w którym dzieli się swoją wiedzą i pasją z innymi.

                                     

Pożyczki z dofinansowaniem UE

Pożyczki z dofinansowaniem UE są atrakcyjną formą wsparcia finansowego, oferowanego mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, również podmiotom rozpoczynającym działalność gospodarczą – tzw. start-up’om.

 

10. Targi EUNIQUE prezentują niepowtarzalne obiekty i kreatywne wzornictwo

od 8 do 10 czerwca 2018 r. do Karlsruhe

Tkane srebro w zetknięciu z płynnymi materiałami, drewno i szkło połączone z formami organicznymi, filigranowe wzory zdobiące błyszczące powierzchnie: jubileuszowa edycja EUNIQUE – Międzynarodowych Targów Unikatowego Wzornictwa (Internationale Messe für Designunikate) przyciągnie w dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. do Karlsruhe ponownie uznane i wschodzące talenty rzemiosła artystycznego. 

 

Prawdziwa PERŁA YES Biżuteria

Biżuteryjne historie - wernisaż, 13 kwietnia 2018, godz. 19:00; wystawa potrwa do 8 maja 2018.

Wywiad z Panią Marią Magdaleną Kwiatkiewicz, współzałożycielką YES Biżuteria,  inicjatorką GALERII YES i wielu innych przedsięwzięć promujących polską sztukę złotniczą.

Pod koniec lat 70., wspólnie z mężem i bratem, wyjechaliśmy do Norwegii. Szukaliśmy wakacyjnej pracy dla studentów. Udało się - przyjęto nas do pracowni wytwarzającej biżuterię. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będzie to początek pięknej przygody z jubilerstwem.

 

RYNKI ZAGRANICZNE

Zdobądź rynki zagraniczne - rusza Go to brand!

Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu należy złożyć w terminie: od 04 kwietnia 2018 r. do 08 maja 2018 r. (do godz. 16:00).

4 kwietnia br. rusza konkurs Go to brand, wspierający promocję marek produktowych (zarówno wyrobów, jak i usług), które mają szansę stać się rozpoznawalne na rynkach zagranicznych. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą otrzymać 850 tys. zł na udział w zagranicznych targach, wystawach, misjach gospodarczych lub konferencjach. Ułatwieniem w tej edycji konkursu jest możliwość rozliczenia projektów przy wykorzystaniu kwot ryczałtowych.

 

Kalendarz wydarzeń Branżowego Programu Promocji dla sektora Moda Polska

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą targów i konferencji, na których, w ramach Branżowego Programu Promocji branży Moda Polska, zostaną zorganizowane polskie stoiska informacyjno-promocyjne.

 

JUNIORZY

Zuzia Kulejewska - uczennica klasy III. Liceum Plastycznego w Katowicach, kierunek jubilerstwo

Zuzia Kulejewska jest uczennicą klasy III. Liceum Plastycznego w Katowicach na kierunku jubilerstwo. Jak twierdzi, pod okiem nauczycieli rozwija się tworząc nową oryginalną biżuterię. Interesuje projektowanie biżuterii z wykorzystaniem technik tradycyjnych, jak również chętnie eksperymentuje poszukując nowych rozwiązań, każdy projekt artystki jest starannie przemyślany. 

 

Patrycja Janiak - uczennica Liceum Plastycznego w Katowicach, kierunek jubilerstwo

Patrycja Janiak jest uczennicą klasy III. Liceum Plastycznego w Katowicach na kierunku jubilerstwo. Jak twierdzi, gdy pierwszy raz weszła do pracowni od razu wiedziała, że wybierze specjalizację jubilerstwo. Interesuje się techniką wire wrappingu oraz stylem secesyjnym.

 

Agnieszka Kubica - uczennica klasy III Liceum Plastycznego w Katowicach na kierunku jubilerstwo

Agnieszka Kubica jest uczennicą klasy III. Liceum Plastycznego w Katowicach na kierunku jubilerstwo. Projektowanie biżuterii daje artystce możliwość tworzenia autorskich, oryginalnych projektów i rozwijania wyobraźni. Zwraca uwagę na precyzję i estetykę wykonywanych prac, próbując swoich sił zarówno w minimalistycznych formach jak i dekoracyjnych.

 

Daria Wojtal - uczennica Liceum Plastycznego  w Katowicach, kierunek jubilerstwo

Daria Wojtal jest uczennicą klasy III. Liceum Plastycznego w Katowicach, na kierunku jubilerstwo. Młodą artystkę interesuje projektowanie form biżuteryjnych o charakterze rzeźbiarskim. Chętnie podejmuje konkursowe wyzwania poszukując ciekawych rozwiązań w zinterpretowaniu tematu. 

 

TARGI

Moda na polski bursztyn - relacja z targów biżuteryjnych w Pekinie

W dniach 13-16 kwietnia 2018 r. odbyła się w Pekinie kolejna edycja targów "China International Jewellery Fair". Targi w Pekinie od 7 lat są największym wydarzeniem dla branży biżuteryjnej w Azji oraz platformą komunikacji oraz handlu dla producentów biżuterii, dystrybutorów oraz sprzedawców, stowarzyszeń branżowych czy też mediów społecznościowych. Targi w Pekinie są źródłem wiedzy na temat branży - produktów, trendów oraz nowości technologicznych.

 

Katalog polskiej branży modowej

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem na temat polskiej branży modowej.

 

EDUKACJA

Sukces w Międzynarodowym konkursie Młodego Designu 2018 w Bratysławie        

Zakończył się Międzynarodowy konkurs w Bratysławie JUNIOR DESIGN FEST 2018, na którym absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, Sylwia Szołtysek, otrzymała nagrodę  Słowackiego Związku Sztuk Pięknych za pracę dyplomową pn. "zestaw trzech wisiorów",  wykonaną w szkolnej pracowni jubilerskiej pod kierunkiem mgr Izabelli Kornas. 

 

OBRONY DYPLOMÓW W CZĘSTOCHOWSKIM PLASTYKU

W dniu 05.04.2018 w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie odbył się egzamin dyplomowy z przedmiotu kierunkowego formy użytkowe: wzornictwo-jubilerstwo, przystąpiły do niego dwie równorzędne klasy – Liceum Plastyczne i Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych. OSSP reprezentowało 11 abiturientów…

 

Częstochowski „Plastyk” pogromcą nagród w konkursach jubilerskich

Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie zdobyli wiele czołowych nagród w konkursach, których finał rozegrał się na 25. Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF.

 

SYLWETKI MISTRZÓW

Sylwetki polskich mistrzów: Radosław Wójcik - Magister Sztuki, Mistrz w zawodzie złotnik-jubiler

Obecnie prowadzi własną pracownię złotniczą „W&W DESIGN” Radosław Wójcik oraz pracuje w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na stanowisku nauczyciela projektowania biżuterii oraz podstaw projektowania.

 

KONKURSY

"SKARBY ZIEMI" - finał I. etapu Konkursu dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej

Podczas 25. edycji Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF, najważniejszej na świecie wystawie bursztynu i największej imprezie jubilerskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, nastąpiło ogłoszenie finalistów I. etapu konkursu pn „SKARBY ZIEMI”.

 

Ogólnopolski Konkurs "Bursztynowe Rzemiosło 2018" rozstrzygnięty!

Zakończył się Ogólnopolski Konkurs "Bursztynowe Rzemiosło 2018" organizowany przez Komisję Branżową Złotników i Jubilerów Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA. Celem konkursu jest prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych …

 

OGŁOSZENIA – JUBILERZY.INFO.PL

 

MAJOWA PROMOCJA PAKIETÓW DLA FIRM

Firma JUBILERZY INFO ogłasza promocję pakietów dla firm, która obejmuje wszystkie rodzaje wpisów na portalu jubilerzy.info.pl i wynosi 25% ceny regularnej.

Czas promocji: 1.05.2018 do 8.05.201

Utwórz wizytówkę swojej firmy na branżowej platformie jubilerzy.info.pl

Wybierz odpowiedni pakiet – skorzystaj z majowej promocji/

 

OGŁOSZENIA – SPRZEDAM PRODUKT

WOJOWNIK CHIŃSKI SREBRO 925 I BURSZTYN BAŁTYCKI RĘCZNA PRACA

Sprzedam wyprodukowaną ręcznie postać wojownika chińskiego z okresu królestwa Qin. Wykonany ręcznie ze srebra próby 925, na podstawie z bryły bursztynu bałtyckiego. Wysokość około 20 cm, waga ok 422 g. W ofercie posiadamy czterech wojowników. Każdy jest inny i nie ma takiego drugiego na świecie. Wykonany w naszej pracowni w Gdańsku ręcznie przez Mistrzów jubilerstwa, współtwórców Bursztynowego Ołtarza w Gdańsku.

 

SZACHY ODSIECZ WIEDEŃSKA Z BRĄZU

Szachy Odsiecz Wiedeńska są repliką figurek, które zostały wykonane z atestowanego brązu sporządzonego według naszej receptury, następnie nałożyliśmy rysunek poprzez ręczną rzeźbę w metalu. Szachownica wykonana ręcznie z drewna. Istnieje możliwość wygrawerowania dedykacji. Wysokość szachownicy: 10 cm. Szerokość szachownicy: 46 cm Wysokość figurek: 6,5-10 cm. Termin realizacji: 4-5 tygodni. Autor: Artystyczna Pracownia Odlewnictwa i Witraży Stanisław Janiszewski

 

KSIĄŻKA "BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA - KURS WYTWARZANIA" ANDRZEJ BANDKOWSKI

Książka – podręcznik Andrzeja Bandkowskiego "Biżuteria artystyczna-kurs wytwarzania" pozwoli skorzystać wielu zainteresowanym z wiedzy i doświadczenia artysty, dla którego biżuteryjna profesja stała się życiową pasją, a kreatywność współtworzyła fenomen polskiej szkoły srebra.

 

OGŁOSZENIA - OFERTY WSPÓŁPRACY

Wycinanie i grawerowanie laserowe ze srebra lub stali nierdzewnej.

Nawiążemy współpracę z firmami potrzebującymi wycinania i grawerowania laserowego z metali takich jak srebro lub stal nierdzewna w ilościach hurtowych lub detalicznych. Wycinamy wszelkiego rodzaju elementy typu celebrytki, zawieszki, metki, imienniki, metalowe części garderoby. W naszej ofercie również gotowe bransoletki sznurkowe z różnymi elementami srebrnymi.

 

NAWIĄŻemy WSPÓŁPRACĘ jako podwykonawca

Chętnie podejmiemy współpracę jako podwykonawca. Wykonujemy ręcznie robioną, artystyczną biżuterię srebrną z różnymi kamieniami ozdobnymi, przedmioty użytkowe itp., zarówno wg projektu klienta, jak również własne wzornictwo. Posiadamy kadrę z dużym doświadczeniem zawodowym, dysponujemy własną pracownią.

 

GIEŁDA - SPRZEDAM

KAMIENIE JUBILERSKIE

Oferujemy kamienie jubilerskie, w tym rzadkie okazy kamieni szlachetnych i półszlachetnych w kalibrowanych rozmiarach i różnych klasach jakości. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą kamieni, które importujemy bezpośrednio z Azji, Afryki i Ameryki południowej. Posiadamy stały, monitorowany dostęp do bogatych złóż minerałów w takich miejscach jak Tajlandia, Kambodża, Birma, Pakistan i Afganistan…

 

 

Jubilerzy.info.pl, to nowoczesna platforma wymiany informacji branży jubilerskiej, WIRTUALNE MIASTO JUBILERÓW, miejsce spotkań producentów, kupców i nabywców produkcji jubilerskiej, firm i usług z branż pomocniczych.

Oferujemy w serwisie: dostęp do aktualnej wiedzy branżowej; pozyskanie krajowych i zagranicznych kontaktów biznesowych; uczestnictwo w rankingach, konkursach i spotkaniach biznesowych;  publikację ofert na GIEŁDZIE OGŁOSZEŃ; wymianę wiedzy i doświadczeń na branżowym FORUM oraz  wiele innych ciekawych propozycji.

Stawiamy na współpracę w warunkach konkurencji. Budujemy silne, mobilne i bezpieczne  powiązania między producentami, sprzedawcami i użytkownikami biżuterii, a jednocześnie z dostawcami produktów i usług dla branży jubilerskiej. Współpracujemy z wyjątkowymi ludźmi, którzy tworzą niezwykłe dzieła.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia społeczności WIRTUALNEGO MIASTA JUBILERÓW, jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje współpracy.

 

http://jubilerzy.info.pl             Kontakt: redakcja@jubilerzy.info.pl

 

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj